Upoznajte naše stručnjake

NAŠ TIM

milana--biografija
Milana Šukilović (Vujičić)

master defektolog logoped, neurofidbek trener, Tomatis terapeut, reedukator psihomotorike, terapeut senzorne integracije, terapeut rekonstrukcije oralne muskulature taktilnom manipulacijom, floortime terapeut u edukaciji

Rođena 1984. godine u Beogradu. Studije logopedije završila 2010. godine na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu i stekla zvanje diplomirani defektolog logoped – master. Stručnu praksu obavila je tokom 2010. i 2011. godine u Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju ,,Prof. dr Cvetko Brajović’’, nakon čega je položila stručni ispit u Ministarstvu zdravlja. 

Bila je angažovana kao stručni saradnik – logoped u više predškolskih ustanova i logopedskih ordinacija. Jedan je od osnivača Logopedsko – defektološkog centra ,,Govor i jezik’’. Centar ,,Igrom do reči’’ osniva 2023. godine. Poseduje više od deset godina iskustva u tretmanu dece sa neurorazvojnim poremećajima (razvojna disfazija, poremećaj iz spektra autizma, usporen opšti razvoj, mešoviti specifični poremećaj razvoja…), kao i specifičnim teškoćama u učenju (disleksija, disgrafija, otežano savladavanje čitanja i pisanja…).

Edukovana je iz Opšte reedukacije psihomotorike i relaksacije i Specifične reedukacije psihomotorike sa opštom defektološkom dijagnostikom, senzorne integracije, rekonstrukcije govorne muskulature taktiilnom manipulacijom. Licencirani je neurofidbek i Tomatis trener.
Pohađala je veći broj stručnih seminara od kojih izdvaja: NTC – sistem učenja, Roditeljstvo 0-6, Rani razvoj – utjecaj na život i RBT- Autism Partnership Foundation.

Posebne oblasti interesovanja u terapijskom radu su joj: rana stimulacija, kasno progovaranje, razvojna disfazija (razvojni jezički poremećaj), mešoviti specifični poremećaj razvoja, poremećaj iz spektra autizma, dislalija (poremećaj artikulacije), razvojna govorna apraksija.

Katarina Danicic
Katarina Daničić

master defektolog logoped

Rođena 1996. godine u Gornjem Milanovcu. Osnovne studije logopedije završila je 2021. godine na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu i stekla zvanje diplomirani logoped. Već sledeće godine na istom fakultetu završava master studije i stiče zvanje diplomirani defektolog logoped – master.

Pripravnički staž je obavila u Centru za edukaciju ,,SpeakUp’’. Šest meseci je radila kao personalni asistent u Predškolskoj ustanovi ,,Mikolu’’, a dve godine u Osnovnoj školi ,,Dositej Obradović’’. Nakon što je šest meseci radila u Centru za edukaciju i patologiju govora ,,Torbica +’’ pridružila se timu centra ,,Igrom do reči’’.

Pohađala je veći broj stručnih seminara i edukacija od kojih izdvaja: Sensory Expertise Training, Primena i aplikacije logopedskih artikulacionih i masažnih sondi u rehabilitaciji govora i glasa i Čitalački počeci i ALGO metod obuke (sistem ranog/početnog čitanja).

Posebne oblasti interesovanja u terapijskom radu su joj: rana stimulacija govora i jezika, razvojna disfazija (razvojni jezički poremećaj), dislalija (poremećaj artikulacije), otežano savladavanje čitanja i pisanja, disleksija i disgrafija.

Milijana Ristić (Žeželj)

master defektolog logoped

Rođena 1991. godine u Kninu, Republika Hrvatska. Osnovne studije logopedije je završila 2014. godine na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu i stekla zvanje diplomirani logoped. Master studije završila je 2016. godine na istom fakultetu i stekla zvanje diplomirani defektolog logoped – master.

Stručnu praksu obavljala je od 2014. godine do 2015. godine u Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju ,,Prof. dr Cvetko Brajović’’, nakon čega je položila stručni ispit u Ministarstvu zdravlja. Bila je angažovana u više privatnih predškolskih ustanova kao stručni saradnik – logoped. Četiri godine je radila kao defektolog saradnik u Logopedsko – defektološkom centru ,,Govor i jezik’’. Stalni je deo je tima Centra ,,Od igre do reči’’ od njegovog osnivanja. Poseduje višegodišnje iskustvo u tretmanu dece sa neurorazvojnim poremećajima, poremećajima fluentnosti kao i specifičnim teškoćama u učenju.

Jedan je od osnivača ,,Kartica vijugica’’, originalnog edukativnog materijala koji se koristi za izazivanje i usložnjavanje govora, usvajanje gramatičkih veština i bogaćenje rečnika.

Pohađala je veći broj stručnih seminara i edukacija od kojih izdvaja: Procenjivanje predveština čitanja i pisanja kod školske dece – PredČip, Čitalački počeci i ALGO metod obuke (sistem ranog/početnog čitanja), RBT- Autism Partnership i The first 50 words course for SLPs.

Posebne oblasti interesovanja u terapijskom radu su joj: kasno progovaranje, poremećaj fluentnosti govora (mucanje), dislalija (poremaćaj artikulacije), otežano savladavanje čitanja i pisanja, disleksija i disgrafija.

ana-biografija
Aleksandra Arsenijević

diplomirani defektolog oligofrenolog

Rođena 1988. godine u Kragujevcu. Studije defektologije završila na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu na odseku za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju osoba sa teškoćama u mentalnom razvoju i stekla zvanje diplomirani defektolog oligofrenolog. Iskustvo u radu sa decom je sticala je kroz stručnu praksu u školama za osnovno obrazovanje, kao personalni asistent i u radu u logopedsko – defektološkim ordinacijama. 

Dve godine je radila kao defektolog saradnik u Logopedsko – defektološkom centru ,,Govor i jezik’’. Stalni je deo tima Centra ,,Od igre do reči’’ od njegovog osnivanja.

Poseduje višegodišnje iskustvo u tretmanu dece sa poremećajem pažnje sa hiperaktivnošću (ADHD), poremećajem iz spektra autizma, mešovitim specifičnim razvojnim poremećajem, usporenim opštim razvojem, teškoćama u savladavanju školskog gradiva…

Edukovana je iz Geštalt psihoterapije. Pohađala je Sensory Expertise Training, seminar NTC – sistem učenja, kao i brojne druge stručne seminare.

Posebne oblasti interesovanja u terapijskom radu su joj: poremećaj pažnje sa hiperaktivnošću (ADHD), poremećaj iz spektra autizma, mešoviti specifični poremećaj razvoja, teškoće u učenju i senzorna integracija.

Ivana Brčeska

master defektolog (senzomotoričke smetnje i poremećaji), reedukator psihomotorike, Brain Gym praktičar

Rođena 1994. godine u Strugi, Republika Severna Makedonija. Studije defektologije je završila 2017. godine na Institutu za defektologiju (specijalnu edukaciju i rehabilitaciju) Filozofskog fakulteta u Skoplju. Iste godine upisala je master studije na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu i stekla zvanje master defektolog – senzomotoričke smetnje i poremećaji.

Iskustvo u radu sa decom je sticala kroz volonterski rad u različitim centrima tokom studija, kao personalni asistent i kao stručni saradnik u predškolskim ustanovama. Radila je i u Centru za razvoj motorike ,,Korak po Korak’’ kao defektolog. Bila je angažovana i kao NTC asistent.

Završila je obuke ,,Reedukacija psihomotorike u specijalnoj edukaciji i rehabilitaciji po modelu prof. dr Svetomira Bojanina” i ,,AB PROGRAM – Procena i tretman primitivnih refleksa”. Poseduje i Brain Gym sertifikate (Brain Gym 26 movements 104, Brain Gym 101 i Double Doodle Play).

Posebne oblasti interesovanja u radu su joj: rana stimulacija, poremećaj iz spektra autizma, mešoviti specifični poremećaj razvoja, primitivni refleksi i reedukacija psihomotorike.

Bojana Stošić

diplomirani defektolog (oligofrenolog), obučeni edukator inkluzivnog obrazovanja, terapeut igrom, radioničar

Rođena 2000. godine u Beogradu. Osnovne studije defektologije završila 2024. godine na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu i stekla zvanje diplomirani defektolog. Trenutno na master studijama.

Iskustvo u radu sa decom, omladinom i odraslim osobama sa poteškoćama u razvoju stiče od 2014. godine volontiranjem i članstvom u mnogim udruženjima, organizacijama i projektima. Volontersko iskustvo započinje članstvom u Vršnjačkoj mreži podrške inkuzivnom obrazovanju, čiji su osnivači UNICEF i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Dalja usavršavanja i znanja stiče u Centru za zaštitu odojčadi, dece i omladine – Zvečanska, kao i Humanitarnoj organizaciji „Dečije srce“ i Inkluzivnom razvojnom krugu za decu i mlade „My way – Moj način“.

Godinu dana je radila kao student-demonstrator na Fakultetu, na predmetima iz uže oblasti psihologije i savetodavnog rada sa roditeljima.

Poseduje višegodišnje iskustvo u radioničarskom radu i tretmanu dece i omladine sa poremećajem iz spektra autizma, intelektualnom ometenošću, usporenim psihomotornim razvojem, opštim poremećajem razvoja, poremećajem ponašanja i emocija sa početkom u detinjstvu i adolescenciji…

Posebne oblasti interesovanja u radu su joj: rana stimulacija, poremećaj iz spektra autizma, .intelektualna ometenost, usporen opšti psihomotorni razvoj, senzorna integracija, poremećaj ponašanja i emocija, terapija igrom, dramski metod…

Jelena Krivačić (Simonović)

dečiji i adolescentni klinički psiholog, doktorand psiholoških nauka, psihoterapeut u edukaciji, neurofidbek trener

Rođena 1986. godine u Bijelom Polju. Studije psihologije završila 2010. godine na Filozofskom fakulteta u Beogradu. Aktuelno je student doktorskih studija na istom fakultetu (odeljenje za psihologiju). Kao doktorand dve godine bila angažovana u nastavi na predmetima Psihologija dece sa posebnim potrebama i Vaspitno obrazovni rad sa decom sa posebnim potrebama. 

Tokom i neposredno nakon završetka osnovnih studija edukovala se iz konstruktivističke psihoterapije (osnovni nivo) i racionalno emotivne bihejvioralne psihoterapije (osnovni nivo) nakon čega dalje usavršavanje nastavlja isključivo u oblasti rada sa decom, adolescentima i njihovim porodicama. Bila je angažovana kao stručni saradnik – psiholog u više predškolskih ustanova.

Poseduje više od deset godina iskustva u dijagnostičkoj proceni i tretmanu dece sa neurorazvojnim poremećajima (razvojna disfazija, poremećaj iz spektra autizma, usporen opšti razvoj, mešoviti specifični poremećaj razvoja…) kao i specifičnim teškoćama u učenju i ponašanju (disleksija, disgrafija, otežano savladavanje čitanja i pisanja, poremećaj pažnje sa hiperaktivnošću). Bavi se i neuropsihološkom dijagnostikom. Licencirani je neurofidbek trener.

U školi za trudnice Bebologija više puta realizovala predavanja na temu važnosti uspostavljanja adekvatnog odnosa majka – novorođenče. Recenzent je pristiglih rezimea na međunarodnim konferencijama Psihologija i muzika 2019. i 2022. godine. Više puta u svojstvu gosta predavača držala predavanja studentima na Filozofskom fakultetu kao i na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu (teme: Poremećaj iz spektra autizma; Poremećaj pažnje sa hiperaktivnošću; teškoće u učenju).

Edukovana je iz oblasti racionalno-emotivne i kognitivno-bihejvioralne terapije dece i adolescenata, terapije prihvatanja i posvećenosti dece i adolescenata, geštalt terapije igrom i shema terapije za decu i adolescente. Aktuelno se edukuje iz Sistemske porodične terapije. Pohađala je veći broj stručnih seminara od kojih izdvaja: Škola kliničke neuropsihologije, Uvodni kurs iz Rorschach testa: Exner – ov integrativni model, Krugovi prijatelja – podrška socijalnoj inkluziji dece sa teškoćama i Kroz igru do deteta.

Posebne oblasti interesovanja u naučnom i terapijskom radu su joj: rana stimulacija, poremećaj pažnje sa hiperaktivnošću (ADHD), podrška deci tokom rastave/razvoda roditelja i anksiozni poremećaji (strahovi, fobije, panični napadi, opsesivno kompulsivne radnje, prisilne misli, separaciona anksioznost, selektivni mutizam…).

Autor je većeg broja stručnih radova:

     • Krivačić J. (2023). A pre svih metoda i tehnika: dobar terapijski odnos. 7. Simpozijum udruženja logopeda Srbije. Zbornik radova: 113

     • Krivačić J. (2022). Specifičnosti životnog ciklusa porodica sa detetom sa smetnjama u razvoju, 5. Simpozijum udruženja logopeda Srbije. Zbornik radova: 178

     • Aleksic D, Borkovic M, Krivacic J, Petrusic I, Milic Rasic V. (2021). Frameshift Mutation in Polar Rich Domain (PRD) of PQBP1 Gene Associated with Asymmetric Cerebellar Hemispheres: A Case Report of Renpenning Syndrome. Iran J Pediatr. 31(4):e111431. doi: 10.5812/ijp.111431.

     • Simonović J. (2016). Primena muzikoterapije u tretmanu dece sa poremećajima iz autističnog spektra; 19. Međunarodni forum scenskih umetnosti. Knjiga sažetaka: 102-103

     • Simonović J. (2016). Hiperaktivno dete u Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju: diferencijalna dijagnostika i tretman; IV Kongres sa međunarodnim učešćem ,,Mentalno zdravlje dece i mladih’’. Knjiga apstrakata: 69

     • Simonović J., Tomić D. (2015). Multidisciplinarni pristup ranoj proceni i ranoj intervenciji: prikaz studije slučaja; IV Stručno naučni skup sa međunarnodnim učešćem ,,Aktuelnosti u edukaciji i rehabilitaciji osoba sa smetnjama u razvoju’’. Zbornik rezimea: 97

    • Simonović J. (2015). Hiperaktivno dete – saradnja škole i Zavoda za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju 63. Naučno – stručni skup psihologa Srbije. Knjiga rezimea: 86-87

branka-biografija
Branka Mitrović Josipović

diplomirani psiholog, geštalt terapeut pod supervizijom

Rođena 1986. godine u Ljuboviji. Studije psihologije završila 2011. godine na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu. Poseduje više od deset godina iskustva u radu sa decom osnovnoškolskog uzrasta kao školski psiholog. Ekspert je u oblasti profesionalne orijentacije dece i adolescenata, karijernog informisanja i savetovanja. Sertifikovani je trener asertivne komunikacije. Edukovana je iz oblasti geštalt psihoterapije.

Pohađala je veći broj stručnih seminara od kojih izdvaja: Podrška učenicima sa problemima u školi i u domu učenika i njihovim roditeljima, NTC sistem učenja – razvoj kreativnog i funkcionalnog razmišljanja, Umeće odrastanja – osnaživanje nastavnika za preventivni i vaspitni rad sa adolescentima, Savetodavni rad – osnova za dobro vaspitanje i obrazovanje i Kognitivno-bihejvioralni rad sa decom i adolescentima.

Učestvovala je u više projekata: ,,Znanjem protiv nasilja’’ – prevencija digitalnog nasilja (autor i realizator projekta); ,,Osnaživanje porodice’’ – rad sa decom i roditeljima na prevazilaženju teškoća u adolescenciji (realizator projekta) i ,,Digitalizacija za sve’’ – Erasmus+ projekat usmeren na unapređivanje digitalnih kompetencija.

Posebne oblasti interesovanja u terapijskom radu su joj: vršnjačko nasilje, teškoće u učenju i formiranju radnih navika, zavisnost od internet sadržaja i video igrica, anksioznost i panični napadi, razvoj samokontrole i ispoljavanje agresivnosti. Osim sa decom i adolescentima, radi i sa porodicama, kao i sa parovima na prevazilaženju teškoća i međusobnih odnosa.

Centar ,,Igrom do reči’’

Ukoliko su Vam potrebne dodatne informacije ili želite da zakažete termin možete nas pozvati ili nam pisati na e-mail adresu.